Moduły dodatkowe platformy Efront

Moduły pozwalają na rozszerzenie podstawowej funkcjonalności platformy e-learningowej na nieskończoną ilość sposobów. Poniżej znajduje się lista gotowych modułów, jakie możliwe są do wdrożenia / uruchomienia / instalacji na platformie lms.

Dodatkową zaletą modułowej budowy platformy e-learning Efront jest elastyczność. W momencie wyłączenia modułów, platforma lms może spełnić potrzebę niezwykłej prostoty dla mało wymagających funkcjonalnie projektów. W przypadku wystąpienia potrzeb, uruchomione moduły są widoczne i dostępne dla użytkownika platformy.

 


 

YouTube

Uczestnicy mogą mieć dostęp do nich bezpośrednio z panelu lekcji, a tym samym szkoleniowcy w prosty sposób mogą wzbogacać treść lekcji o interesujące materiały w formie wideo dotyczące danego zagadnienia.

Faq

Umożliwia budowę bazy najczęściej zadawanych pytań oraz jej publikację uczestnikom szkoleń.

BBB (BigBlueButton)

Jest to moduł łączący z narzędziem do prowadzenia web-konferencji przez platformę e-learning eFront. Dzięki temu mamy możliwość nie tylko rozmów tekstowych, ale również audio i video, prezentacji na wirtualnej tablicy i wiele innych.

Czat

Znajduje się w dolnej części ekranu aby był zawsze pod ręką. Automatycznie pokazuje użytkowników odbywających te same kursy. Dzięki niemu można prowadzić dyskusje jeden do jednego jak również skorzystać z wspólnych pokoi rozmów.

Krzyżówka

W ciekawy i interaktywny sposób sprawdzają wiedzę na dany temat.

Zakończenie testów

Profesor za pomocą tego modułu może sprawdzić czy wprowadzenie poprawnych odpowiedzi gwarantuje pozytywne zakończenie kursu.

Drzewo lekcji

Moduł ten tworzy panel po lewej stronie, dzięki któremu można z łatwością przechodzić do innych lekcji.

Certyfikaty

Moduł ten umożliwia profesorom tworzenie certyfikatów za przejście lekcji.

Kanał RSS

Oferowana przez nas platforma e-learningowa pozwala na dostęp do informacji poprzez kanał RSS

GIFT

Import pytań testowych jest możliwy zarówno w formacie Gift jak i Aiken (Gift i Aiken to jedne z najbardziej wszechstronnych formatów, zaprojektowane jako prosta metoda tworzenia pytań w formie plików tekstowych).

Szybki mail

Specjalny panel znajdujący się w module lekcji pozwala na wysłanie bezpośredniej wiadomości do wybranego użytkownika systemu lms.

Tłumacz

Pozwala na szybkie tłumaczenie pojedynczych słów, a nawet zdań i wyrażeń w ponad 40 językach do wyboru.

Flashcards

Moduł ten pozwala profesorowi na stworzenie specjalnych kart pytań. Na każdej karcie znajduje się jedno pytanie i puste miejsce na odpowiedź. Student ćwiczy zdobytą wiedze poprzez wstawianie odpowiedzi w puste miejsca. Jeżeli odpowie źle flashcards przechodzi na koniec kolejki pytań.

Banner

Umożliwia stworzenie baneru składającego się z obrazków z linkiem do strony www. Wyświetla się on po prawej stronie panelu użytkownika. Zmiana zdjęcia następuje co 10 sekund.

Blog

Pozwala na tworzenie wielu blogów dla każdej lekcji. Twórcami jednego bloga mogą być równocześnie różne osoby uczestniczące w lekcji w zależności od przydzielonych uprawnień przez Szkoleniowca. Blog umożliwia tworzenie artykułów, dodawanie do nich komentarzy oraz szybki dostęp do ostatnio dodanych artykułów, komentarzy i archiwum.

Wiki

Tworzenie stron na wzór Wikipedii jest możliwe zarówno dla wykładowców jak i samych uczestników kursów, dzięki czemu wymiana i gromadzenie nowych informacji jest znacznie łatwiejsze.

Miniatury

Pozwala na importowanie obrazków i tworzenie internetowej galerii, dzięki czemu inni użytkownicy w prosty sposób mogą zobaczyć interesujące ich zdjęcia.

Cytat dnia

Moduł pozwala na tworzenie listy cytatów, które można losowo wyświetlać w panelu użytkownika platformy.

Ostatnie logowanie

Pozwala sprawdzić, który z uczestników po raz ostatni logował się do danej lekcji bezpośrednio z panelu uczestnika.

Billboard

Ciekawe wizualnie wprowadzenie do lekcji, które może zawierać obrazy, dźwięki i wideo.

Linki

Kluczem do wiedzy w Internecie są adresy interesujących nas stron www, dzięki systemowi wymiany linków, istnieje możliwość tworzenia listy interesujących nas adresów oraz umieszczonych ich na stronie głównej lekcji wraz z ich krótkimi opisami.

Translator

Moduł który pozwala administratorowi na tłumaczenie plików językowych platformy z poziomu interfejsu.

Udostępnianie plików

Moduł pozwalający profesorowi na udostępnianie całych folderów, rozszerzając funkcje udostępniania plików w efroncie.

Moduł bezpieczeństwa

Moduł ten uruchamia pewną liczbę funkcji, które weryfikują, czy Twoje ustawienia instalacyjne są bezpieczne. Dodatkowo moduł ten łączy się z blogiem http://security.efrontlearning.net zawierającym informacje na temat bezpieczeństwa i wyświetla informacje dotyczące możliwych problemów z ochroną systemu.

Zeszyt ćwiczeń

Profesorowie w łatwy sposób mogą zwrócić uwagę studenta na najważniejsze zagadnienia z lekcji

Dzienniczek ocen

Moduł zapewnia kompleksową obsługę ocen studenta. Profesorowie mogą ustalić, które elementy lekcji (np. badania, projekty) wpływają na ogólna ocenę studenta. Uczniowie natomiast mają cały czas wgląd w swoje oceny.

Dziennik

Moduł ten to osobisty pamiętnik oferowany użytkownikom platformy. Można w nim zapisywać swoje notatki, uwagi myśli, które powstają przy nauce. Pomaga użytkownikowi w procesie uczenia się.

 

Platforma eFront jest stale rozwijana, obecne funkcjonalności są udoskonalane i poszerzane oraz dodawane są nowe. Powyższy spis funkcjonalności ma charakter poglądowy, aktualny spis dostępnych funkcjonalności może nieznacznie różnić się od niego. Dlatego też w przypadku zainteresowania poznaniem dokładnych możliwości platformy, lub pojawienia się dodatkowych pytań serdecznie zapraszamy do kontakty z naszym konsultantem drogą telefoniczną lub mailową.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Biuro pracuje w dniach poniedziałek-piątek godz. 9-17

 

Zobacz również:

» Platforma e-learningowa

» Narzędzia do tworzenia szkoleń e-learning

 

ZnacznikFujitsuUniwersytet South CarolinaSarantisWSPHoneywellPanasonicSUMZnacznik