FAQ - platforma e-learning Efront

W celu dostarczenia możliwie dużej ilości informacji, które często interesują osoby planujące wykorzystać eFront jako platformę e-learningową, poniżej prezentujemy zestaw pytań i odpowiedzi. W przypadku dodatkowych pytań, na które odpowiedź nie znajduje się poniżej, zapraszamy do kontaktu.

 

 1. Czym jest eFront?

Efront jest platformą e-learningową LMS oraz LCMS. Jego funkcjonalności pozwalają także na określenie platformy eFront jako systemu HCD(Human Capital Development), który umożliwia kompleksowe zarządzania rozwojem zasobów ludzkich.

2. Kto powinien używac eFront?

Jeżeli np. istnieją potrzeby:

  • szkolenia pracowników w organizacji(w szczególności ich dużej ilości lub też znajdujących się w wielu oddziałach na rozproszonym terenie),
  • zarządzania zasobami ludzkimi i ich rozwojem,
  • wsparcia procesu nauczania zdalnego na uczelni wyższej przy wykorzystaniu technologii,
  • znalezienia nowego systemu LMS, gdyż obecny nie spełnia potrzeb organizacji

wtedy eFront jest systemem, na który może istnieć duże zapotrzebowanie i który może wnieść wiele wartości.

3. Co eFront potrafi zrobić dla mojej firmy/instytucji?

W dzisiejszym świecie na porządku dziennym istnieją duże potrzeby w zakresie doskonalenia kwalifikacji pracowników organizacji. Tradycyjnie do niedawna w tym celu używano jedynie podstawowych metod nauczania w sali szkoleniowych. E-learning otwiera całą gamę nowych możliwości pozwalając ludziom na zdobywanie nowej wiedzy bez barier czasowych, bez opuszczania pracy i wg własnej ścieżki. Elearning dostarczył także istotne sposoby dla organizacji na udoskonalenie jakości rozwoju kapitału ludzkiego przy możliwości zmniejszenia kosztów w porównaniu do tradycyjnego modelu nauczania. eFront dostarcza narzędzi, umożliwiających wykorzystanie wszystkich wymienionych i wielu pozostałych zalet e-learningu.

4. Czy eFront jest tylko platformą e-learningową?

Nie. Rozbudowane funkcjonalności i dodatkowe moduły systemu eFront powodują, iż oprócz jego możliwości edukacyjnych, może on także w znaczącym stopniu wspierać zarządzanie organizacją oraz komunikację w jej obrębie. eFront Pro posiada funkcjonalności pozwalające na kompleksowe zarządzanie rozwojem zasobów ludzkich, co czyni go także systemem HCD(Human Capital Develepment) i Talent Management.

5. W czym eFront różni się od innych platform e-learningowych?

Platforma eFront posiada kilka głównych cech mogących ją wyróżniać w porównaniu do innych rozwiązań LMS i LCMS. Oto krótka lista niektórych z nich:

  • Efront został zbudowany przez dedykowany zespół profesjonalnych programistów przy wykorzystaniu zaawansowanych, najnowszych technologii,
  • jego budowa oraz funkcjonalności odpowiadają zarówno potrzebom biznesowym jak i uczelnianym,
  • jest niezwykle przyjazny dla użytkownika i łatwy w użytkowaniu, czego nie można powiedzieć o większości systemów e-learningowych,
  • posiada wsparcie prawdziwej firmy technologicznej. Pomimo że system jest oferowany wraz z kodem źródłowym(Open Source), posiada on wsparcie techniczne jego twórcy, a także Skilltom jako przedstawiciela eFront w Polsce. W przypadku wystąpienia takiej potrzeby, istnieje zatem możliwość uzyskania profesjonalnej pomocy.

Więcej informacji nt. cech wyróżniających system eFront znajduje się tutaj.

6. W jaki sposób powstał system eFront?

Platforma e-learningowa eFront została stworzona przez  firmę technologiczną Epignosis. Początki prac związanych z budową systemu rozpoczęły się pod koniec 2001 roku. Pierwsza wersja systemu była gotowa w połowie 2002 roku i została wykorzystana w projekcie europejskim(TEXNOMATHEIA). Ze względu na dodatkowe fundusze, a także coraz większe zainteresowanie wykorzystaniem systemu przez organizacje, zespół programistyczny powiększał się, a platforma była rozwijana poprzez kolejne jej wersje. Dzięki stopniowemu zdobywaniu informacji zwrotnych i nastawieniu na budowę systemu maksymalnie użytecznego i przyjaznego dla użytkownika, eFront był stopniowo rozbudowywany, powstawały nowe funkcjonalności, a także wykorzystane zostały nowoczesne technologie jak np. AJAX, co wzbogacało platformę o jej kolejne zalety. Przy stałym rozwijaniu systemu przez kilka lat w oparciu o profesjonalny zespół programistów, dziś eFront dorównuje funkcjonalnością największym istniejącym platformom LMS/LCMS(zarówno darmowym i jak i komercyjnym), wyróżniając się jednocześnie m.in. prostotą obsługi i przyjaznym interfejsem graficznym.

7. Jakie są wymagania techniczne dla wdrożenia  platformy eFront?

Informacje ogólne nt. minimalnych wymagań serwera potrzebnego do wdrożenia eFront, a także wymagań sprzętowych dla jego użytkowników znajdują się tutaj. Szczegółowe informacje mogą zostać  przekazane podczas kontaktu z naszym konsultantem i dobrane wg potrzeb wdrożenia.  W przypadku większych wdrożeń wskazane jest odpowiedni dobór parametrów serwerów dla uzyskania optymalnej wydajności platformy. Zapraszamy do kontaktu w celu pozyskania odpowiednich informacji lub też uzyskania pomocy przy przygotowaniu środowiska serwerowego.

8. Obecnie używamy innego systemu LMS i mamy utworzone treści przy pomocy narzędzi autorskich. Czy będzie możliwość ich przeniesienia na platformę eFront?

W większości przypadków powinno być to możliwe bez żadnych problemów. Efront umożliwia import użytkowników i danych w formacie CSV. Efront posiada certyfikację standardu SCORM 1.2(oraz SCORM 2004), co umożliwia import/export kursów wygenerowanych w tym standardzie. Przeważnie wskazane jest wcześniejsze przetestowanie lub analiza możliwości związanych z efektywnym przeniesieniem danych. W tym celu zapraszamy do kontaktu.

9. Jakiego rodzaju wsparcie oferujecie w celu pomocy przy odpowiednim wdrożeniu i wykorzystaniu platformy eFront?

Oferujemy szereg usług pozwalającym na odpowiednie wykorzystanie systemu, począwszy od przygotowania technologii potrzebnej do wdrożenia, poprzez samo wdrożenia, dostosowanie techniczne, a także szkolenia i wsparcie przy wykorzystywaniu platformy w wymiarze technicznym i ludzkim. Dokładniejsze informacje nt. usług i oferowanego wsparcia znajdują się tutaj.


10. Na jakiej licencji oparta jest platforma e-learningowa eFront?

Platforma eFront w wersji Community oparta jest na licencji CPAL v1.0(Common Public Attribution License Version 1.0.). Efront Pro oparty jest o licencje komercyjne producenta platformy - firmy Epignosis LLC. W sprawach szczegółów zapraszamy do kontaktu


 

ZnacznikFujitsuUniwersytet South CarolinaSarantisWSPHoneywellPanasonicSUMZnacznik