eFront a Moodle

Wiele systemów systemów LMS, porównywanych jest do popularnej platformy Moodle. Potencjalni odbiorcy platformy, często ze względu na brak wystarczających informacji o zaletach innych rozwiązań, nie są w stanie dokonać prawidłowego porównania systemów i dzięki temu wybrać ten, który będzie dla nich odpowiedni nie tylko teraz, ale i w dłuższym okresie czasowym. Poniżej znajduje się kilka głównych czynników porównawczych platformy eFront i Moodle, które mogę pozwolić na lepsze rozeznanie i podjęcie tej ważnej decyzji, jaką jest wdrożenie odpowiedniego systemu e-learningowego.

 

Przyjazny dla użytkownika | Atrakcyjny w użytkowaniu Efront został zaprojektowany w sposób minimalizujący przejście z jednego punktu interfejsu do kolejnego. Umieszczona nawigacja umożliwiają łatwe przejście do pożądanego miejsca w systemie. Wykorzystanie technologii AJAX minimalizuje użycie transferu danych pomiędzy serwerem a użytkownikiem co ma swoje dodatkowe pozytywne odzwierciedlenie w jego sprawnym użytkowaniu. Główna różnica pomiędzy Moodle i eFront została oparta od samego początku na atrakcyjności użytkowania przez użytkownika systemu. Struktura interfejsu została dobrze rozłożona, zawiera żywe kolory i ikony, z minimalną zawartością dodatkowych okienek. We wszystkich aspektach eFront jest bardziej przygotowany na nową falę użytkowników w czasach web 2.0.
Przygotowany zarówno dla organizacji biznesowych jak i dla edukacji Efront został zaprojektowany w sposób, który powoduje, że spełnia potrzeby zarówno organizacji biznesowych, jak i również sektora edukacji.
Jakość i sprawność funkcjonowania Efront został zbudowany przez dedykowany zespół profesjonalnych programistów. Kod systemu jest zorientowany obiektowo, dobrze ustrukturalizowany i skomentowany. W przeciwieństwie do Efront, Moodle ma bardzo dużą ilość twórców. Jakość ma swoje odzwierciedlenie w dwóch aspektach. Doskonalenie podstawowej części głównej systemu powinno być prowadzone przez niewielką, dedykowaną grupę programistów. Z drugiej strony testowanie powinno być przeprowadzone przez tak dużą ilość użytkowników jak to tylko możliwe, co również zostało wprowadzone przez Efront z uwagi na globalne funkcjonowanie i dostępność platformy wykorzystywanej przez tysiące organizacji na świecie.
Profesjonalne wsparcie Z uwagi na wysoką jakość systemu w obszarze programistycznym, koszty korzystania z obsługi technicznej i ze wsparcia technicznego Efront są nieporównywalnie mniejsze od Moodle co jest związane ze zdecydowanie mniejszymi potrzebami korzystania z nich.
Cechy równoważne Podobnie jak Moodle, eFront dostarczas komplet funkcjonalności umożliwiających tworzenie treści, testów, badanie postępów w nauczaniu, certyfikaty i dziesiątki dodatków wspierających m.in. tworzenie wiki, blogów, nagrań wideo z Youtube, listy obrazków, FAQ itp. Efront był również przetestowany i udoskonalony przez szeroką rzeszę użytkowników z całego świata.

 

System Efront z powodzeniem może stanowić alternatywę dla wielu systemów zarówno w obszarze Open-source jak i również systemów komercyjnych. Szczególnym atutem docenianym przez klientów i użytkowników Efront jest zdecydowanie prostsza i bardziej przyjazna obsługa systemu co ma istotne znaczenie w powodzeniu zastosowania platformy w projekcie e-learningowym.

 

Zachęcamy do bliższego poznania możliwości platformy oraz przetestowania wersji demonstracyjnej, a w przypadku pytań, do kontaktu z nami.

 

Zobacz również:

» Dlaczego eFront

» Porównanie wersji eFront

» Platforma e-learningowa

 

ZnacznikFujitsuUniwersytet South CarolinaSarantisWSPHoneywellPanasonicSUMZnacznik