Artykuły

Tworzenie kursów e-learning na platformie Efront

Często otrzymujemy pytanie: czy przy pomocy platformy LMS Efront można tworzyć szkolenia e-learningowe? Dlatego też postanowiliśmy przedstawić nieco dokładniejsze informacje na ten temat.

System Efront jest platformą LCMS i posiada funkcjonalność do tworzenia szkoleń e-learning. Szkolenia te mogą przybrać formę statyczną i przeważnie dość prostą, choć można również wstawić wiele elementów multimedialnych co stwarza możliwość na ciekawe efekty końcowe. Poniżej znajduje się screen interfejsu do tworzenia treści szkoleniowej. Jak widać opiera się on na edytorze TinyMCE (który można spotkać często w różnego rodzaju CMS-ach), jednak ma znacznie bardziej rozbudowaną postać.

 

Przy pomocy poszczególnych funkcji, oprócz sformatowanego tekstu można wstawić również m.in. obrazki i grafiki różnego rodzaju, dodatkowe elementy flash, elementy Java, nagrania audio i wideo, linki, tabelki itp. Nasi klienci i użytkownicy Efront tworzą szkolenia tekstowe z obrazkami, opierające się na samych obrazkach, na zaimportowanych plikach PDF, wstawione filmy wideo i inne.

Każda strona to jedno przejście(nazywane „ekranem”). Budując całe szkolenie mamy zatem odpowiednie drzewo treści tak jak wskazano poniżej.

Efront stwarza zatem pełną możliwość na utworzenie kursu z wieloma elementami multimedialnymi oraz czytelną nawigacją.

Dodatkowo dostępnym modułom i funkcjom platformy do kursu możemy dodać wiele elementów takich jak m.in.:
1. Testy z różnego rodzaju pytaniami (jedno i wielokrotnego wyboru, łączenie w pary , luki i inne) //więcej o testach
2. Słownik pojęć
3. FAQ – Najczęściej zadawane pytania
4. Menadżer plików do pobrania
5. Projekty (zadania pisemne do wykonania)
6. Forum
i inne.

Edytor wraz z dodatkowymi opcjami umożliwia zatem tworzenie szkoleń o wielu możliwościach.  

Poniżej znajduje się screen z panelu szkoleniowca z widokiem na niektóre opcje kreowania treści szkolenia.

 


Można również oczywiście importować multimedialne szkolenia e-learningowe w SCORM realizowane przy pomocy zewnętrznych narzędzi, co jest także bardzo częstą formą korzystania z platformy. Jeżeli chcielibyśmy tworzyć lub posiadać szkolenia w nieco bardziej multimedialnej i interaktywnej formie (Flash/HTML5), do tego celu można użyć zewnętrznych narzędzi wyspecjalizowanych do tworzenia różnego rodzaju multimedialnych szkoleń e-learning. Takie narzędzia również oferujemy naszym klientom. 

Wiele osób posiada również pliki Power Point i chce zamieścić ja jako materiał na platformie. Więcej informacji na ten temat znajduje się na tej stronie.

W przypadku chęci dokładniejszego poznania i przetestowania funkcjonalności tworzenia szkoleń, zapraszamy do kontaktu w celu możliwości przydzielenia dla Państwa wersji demonstracyjnej lub umówienia się na prezentację w uzgodnionym terminie.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu w celu możliwości bliższego zaprezentowania narzędzia i korzyści wynikających ze skorzystania z niego.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Biuro pracuje w dniach poniedziałek-piątek godz. 9-17

 

 

Zobacz również:

» Platforma e-learningowa

» Narzędzia do tworzenia szkoleń e-learning

 

ZnacznikFujitsuUniwersytet South CarolinaSarantisWSPHoneywellPanasonicSUMZnacznik